موسسه خیریه نسیـم همای رحمت

مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست

در راستای اهداف عالی سازمان بهزيستى استان آذربایجان شرقی ، موسسه خیریه نسیم همای رحمت با ايجاد مراكز شبانه ‏روزى در دو رده سنی 6 تا 12 ســال و 12 تا 18 براى پسـران كـه به دلايلى به طور دائم يا موقت از سرپرستى مؤثر و باصلاحيت محروم شده اند، سرپناهى مناسب و امن همراه با خدمات و فعاليت‏هاى حرفه‏اى در جهت سلامت جسمى، اجتماعى، روانى و شرايط رشد و بالندگى معنوى و اجتماعى و علمى، همچنين خودكفايى در زمینه های مختلف اقتصادی براى آنان فراهم آورده است . با اين اقدام، حمايت، حفظ، مراقبت و صيانت از حقوق، كرامت و منافع كودكان و نوجوانان به عنوان اهداف اصلى دنبال مى‏شود.
لازم به ذكر است ارائه خدمات تخصصى مطلوب به كودكان داراى مشكلات عاطفى و رفتارى با هدف آماده‏سازى كودكان و بازگشت آنان به جامعه تحت نظارت سازمان بهزيستى از اهم اهداف اين موسسه است .
که این امر مهم میسر نخواهد شد جز با همت و تلاش جمعی که امیدواریم با استفاده از پتانسیل های همدیگر شاهد رشد و شکوفایی روز افزون این عزیزان باشیم .

موسسه نسیم همای رحمت فعالیت خود را با مجوز رسمی از اداره بهزیستی استان آذربایجان شـرقی ( شهرستان بستان آباد ) و اداره ثبت به شـماره 57 در مهـر ماه 1393جهت نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و اهداف اجتماعی شروع کرد .
هم اکنون کودکانی در رده سنی 12 الی 17 سال در مقطع تحصیلی ابتدایی و دبیرستان تحت حمایت شبانه روزی موسسه قرار دارند که در محیطی کاملا صمیمی و خانوادگی مشغول تحصیل و زندگی هستند .
موسسه جهت رسیدگی به وضعیت این عزیزان با کادری مجرب به ایفای وظایف خود می پردازد .

مرکز در زمینی به مساحت 1000 متر مربع واقع در کیلومتر 10 جاده تهران – روبروی پلیس راه تبریز میانه – قزلجه میدان – خیابان امام – پلاک 37 واقع شده است که متشکل از اتاقهای خواب ، پذیرایی ، آشپزخانه ، مدیریت ، محوطه ، کتابخانه در ، سالن ورزشی و کارگاه آموزشی می باشد .